Kontakty

Navštivte nás...

Školní budova Podnikatelského centra, 6. patro
Hradecká 1151
500 03 Hradec Králové

 
KONTAKTNÍ OSOBY:
 
Denis Doksanský
ředitel Centra Sion
provozovatele SŠ
 
Mgr. Tomáš Zuščák, Ph.D
ředitel školy
 
Mgr. Yvona Klánová
zástupkyně ředitele
pro pedagogické záležitosti
 
tel: 734 684 291
      494 947 556
 
 
 
Napište nám...
 
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na Kotli 1201

500 09 Hradec Králové 

 

Najdete nás...

ikona-mapy.cz

 hkmountfieldlogo150px

 Fandíme Hradeckému hokeji

 

Střední školy

střední školy

Často kladené otázky

Velmi si vážíme vašeho zájmu o naši školu. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se školy či jejího provozu, neváhejte se na nás obrátit. Zde naleznete odpovědi na často kladené otázky:

Kdy bude probíhat přihlašování ke studiu na školní rok 2015/2016?

Přijímací řízení na školní rok 2015/2016 bude probíhat 22. - 23. dubna 2015. Příp. další kolo bude vyhlášeno podle předchozí domluvy. V případě předběžného zájmu o studium na naší škole můžete vyplnit předběžnou přihlášku. Na vámi uvedený E-mailový kontakt vám budeme zasílat příp. aktuální informace týkající se studia.

 Jak probíhají přijímací zkoušky?

 Přesnější popis průběhu přijímacích zkoušek nebo pohovorů se vždy zveřejňuje do 31. ledna příslušného roku na webových stránkách. Např. v letošním roce na gymnaziální obor se přijímalo bez přijímacích zkoušek při průměru do 1,3. Pro uchazeče s horším průměrem se připravil test z matematiky a českého jazyka (vlastní písemky, nikoli scio). Na obory pedagogické lyceum a předškolní a mimoškolní pedagogika jsou písemné přijímací zkoušky prominuty a uchazeči pouze absolvovují pohovor.

 

Mám zájem o pedagogický obor. Nemám ale výtvarný talent. … Nejdou mi moc kotouly…

Na nepřijímání studentů z důvodů  nedostatečného výtvarného projevu, nezvládnutí kotoulu či nedostatečně uměleckého klavírního přednesu hledíme s velkými rozpaky. Naše škola vidí jako důležitý předpoklad především pozitivní vztah k dětem, který je základem  k rozvoji schopností a dovedností s nimi pracovat. Zmíněné umělecko-sportovní aspekty bychom nechtěli úplně pomíjet, ale neměly by být hlavním faktorem a filtrem pro zájemce, kteří by rádi jednou svůj život věnovali výchově a vzdělávání dětí.

 

Chtěla bych se zeptat, zdali Vaše střední škola bude v budoucnu přijímat i děti s dyslexií.

Podobně jako v naší základní škole, kde máme menší počet dětí ve třídě, se na nás  obrací rodiče s výukovými či výchovnými problémy velmi často. Naše nastavení je, že nikdy nikoho neodmítáme, ale vedeme s rodiči komunikaci o tom, co nabízíme a co to bude znamenat pro ně. Na tomto základě se s nimi domlouváme, zdali budeme dále spolupracovat či nikoli.  Stejně tak přistupujeme k těmto věcem na úrovni střední školy. Podobně jako na základní škole, tak právě s ohledem na žáky, kteří mají nějaká specifika, ještě velmi promýšlíme, kolik jich může být v jedné třídě, aby naše péče byla co nepřínosnější jak pro ně, tak i pro ostatní studenty. Pokud by jich bylo v kolektivu nad určitý počet, nemohli bychom se pak věnovat ani jim a jejich specifikům, ani ostatním, kteří tato specifika nemají, a to by nebylo přínosné ani pro jednu stranu.

 Jaká je výše školného na Vaší škole?

 Co se týče školného, ve všech našich školských zařízeních se školné platí, ale naším základním nastavením je, že se nikdy nesmí stát, aby komukoliv, kdo chce být žákem našich škol, v tom bránily finanční důvody. Proto je pro nás naprosto obvyklé, že pokud je pro někoho problém se na nákladech studia podílet, snažíme se tuto situaci řešit a podmínky pro něj upravit tak, aby byly přijatelné. Výše školného se stanovuje vždy individuálně po osobní schůzce se zřizovatelem školy. Termín schůzky je možné domluvit si telefonicky či E-mailem. Školné je možné platit i po splátkách.

 

Má škola k dispozici internát?

Škola vlastní internát nemá, ale je dohodnuta s Domovem mládeže v Hradci Králové, který nabízí ubytování v Hradci Králové. Více informací o tomto internátu naleznete na stránkách www.dmhk.cz

Chtěl bych se dozvědět více informací o gymnaziálním studiu se sportovním zaměřením. Mj. i z pozice příznivce sportu v Hradci Králové s vazbami na sportovní oddíl v HK - tento typ školy v Hradci Králové a okolí chybí a myslím, že dost nadaných žáků se zájmem jak o studium, tak o sport, by toto vítalo.

Naše škola poskytuje zázemí právě sportovně nadaným dětem, mj. i proto, že v této oblasti vnímáme v Hradci Králové také prázdné místo a uvědomujeme si, že skloubit závodní sport se studiem bývá na mnoha školách velice problematické. Spolupracuejme i se sportovními kluby, pro něž je zajímavé spolupracovat se střední školou, která bude nastavená k tomu, jak skloubit studium a tréninkový proces svých studentů.

Jedná se o školu státní nebo soukromou?

Střední škola Sion High School je nestátní střední škola. Jejím zřizovatelem je KC Sion (více informací o zřizovateli a dalších zřízených organizacích naleznete na webových stránkách http://www.sion.cz ).

karneval sion 2019

 

 

 

 

 

uvod01 uvod02

uvod03 uvod04

uvod05 uvod06

uvod07 uvod08

 

facebook

Rekonstrukce a vybavení stávajících učeben Sion High School !!!

Díky finanční podpoře Evropského fondu a Ministerstva pro místní rozvoj, jsme mohli realizovat přestavbu a vybavení stávajících učeben na naší škole. 

Pro bližší info klikněte zde.

Návrh bez názvu 10

tablety do skol

[CNW:Counter]