Kontakty

Navštivte nás...

Školní budova Podnikatelského centra, 6. patro
Hradecká 1151
500 03 Hradec Králové

 
KONTAKTNÍ OSOBY:
 
Denis Doksanský
ředitel Centra Sion
provozovatele SŠ
 
Mgr. Tomáš Zuščák, Ph.D
ředitel školy
 
Mgr. Yvona Klánová
zástupkyně ředitele
pro pedagogické záležitosti
 
tel: 734 684 291
      494 947 556
 
 
 
Napište nám...
 
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na Kotli 1201

500 09 Hradec Králové 

 

Najdete nás...

ikona-mapy.cz

 hkmountfieldlogo150px

 Fandíme Hradeckému hokeji

 

Střední školy

střední školy

Gymnázium

V rámci gymnaziálního studia nám jde o to vytvářet studijní prostředí, které umožňuje kritické myšlení, aktivní účast na hodinách a kvalitní přípravu na vysokou školu.

Studenti gymnázia si mohou vybírat úroveň náročnosti v mnoha předmětech a tvořit si již od prvního ročníku studijní plán ušitý na míru, který jim umožňuje i volbu oblastí, kterým se chtějí věnovat intenzivně.

Rádi bychom zdůraznili další určitá specifika gymnaziálního studia u nás.

Posílená výuka cizích jazyků

Všichni studenti na naší škole si mohou kromě standardních hodin cizího jazyka vybírat i další hodiny navíc. V anglickém jazyce jsou to např. předměty "English in Use", "Revision in English" a další.

Rodilí mluvčí

Ve škole aktuální působí 2 rodilí mluvčí z USA, kteří dochází do hodin konverzací a některých dalších předmětů v angličtině a také rodilý mluvčí španělštiny z Hondurasu. Jejich výuka značně zvyšuje úroveň znalostí jazyka a s jejich působením ve škole máme velmi dobré zkušenosti.

Zaměření studia

V rámci individuální volby studijního plánu si studenti kromě hlavních předmětů mohou vybírat širokou škálu předmětů z oblasti:

  • přírodovědné
  • humanitní
  • jazykové
  • sportovní
  • umělecké
  • apod.

Gymnázium je více než na "mechanické znalosti á la telefonní seznam" zaměřeno spíše na umění vyhledávat zdroje, kriticky myslet, prezentovat výsledky vlastního výzkumu apod. Podporujeme studenty k účasti na olympiádách a dalších soutěžích.

Spolupráce s Centrem pro talentovanou mládež

Pro talentované studenty je ve spolupráci s Centrem pro talentovanou mládež možnost účastnit se kurzů vypisovaných ve spolupráci se zahraničnímu univerzitami. Tyto kurzy probíhají všechny v angličtině formou on-line přístupu k přednáškám a dalším studijním materiálům a konzultantům. Díky těmto kurzům, které probíhají třeba několik měsíců si jsou studenti schopni osvojit velké penzum nových znalostí a rozvinout také svoji znalost anglického jazyka i odborné terminologie.

Příprava na vysokou školu

Studenti kromě standardních předmětů si mohou zejména ve vyšších ročnících zvolit předměty, které jsou přímo zaměřeny na přípravu na vysokou školu.

 

karneval sion 2019

 

 

 

 

 

uvod01 uvod02

uvod03 uvod04

uvod05 uvod06

uvod07 uvod08

 

facebook

Rekonstrukce a vybavení stávajících učeben Sion High School !!!

Díky finanční podpoře Evropského fondu a Ministerstva pro místní rozvoj, jsme mohli realizovat přestavbu a vybavení stávajících učeben na naší škole. 

Pro bližší info klikněte zde.

Návrh bez názvu 10

tablety do skol

[CNW:Counter]